Dpf ve Kullanım Alanları

Dpf ve Kullanım Alanları

DPF NEDİR ?

Euro 4 araçların bazılarında, Euro 5 ve Euro 6 araçların tümünde bulunan dizel partikül filtresi (Diesel Particulate Filter Cleaning Machine), emisyon standartlarını karşılamak için geliştirilen bir parçadır diyebiliriz.

Yapı olarak bal peteğine benzetilen bu filtre, egzozda ki çevreye zararlı katı partikülleri tutar ve bünyesinde hapsetmektedir. Ancak filtrede tutulan bu partiküllerin seviyesi zamanla artış gösterir ve tıkanma gibi sebeplere yol açabilir. Basınç sensörleri dizel partikül filtresinde  kurum tortusunun seviyesini ölçer ve filtrede kritik kurum seviyesi teşhis edildiğinde ve uygun koşullar da oluşmuş ise rejenerasyon işlemi başlatılır.

DPF NEDEN TIKANIR ?

Düşük kaliteli yakıt,
Düşük hızda ve dur-kalklı trafikte uzun süreli araç kullanımı,
Aracı rölantide uzun süre çalıştırmak,
Yanlış spesifikasyonda yağ kullanımı.
Yeni çıkan tüm dizel araçlarda bulunan DPF, gerekli önlemlerin alınmaması durumunda rejenerasyon işlemi ile dahi temizlenemeyecek duruma gelebilir ve değişimi gerekebilir.

Dpf mac Partikül Makinası Çınar makina (farkı ile Türkiye’de Özellikleri ve tasarımı hakkında bilgi verecek olursak ;

Makine sıvıyı önce 80 derece getirerek işleme başlamaktadır. Onun içindir ki firma olarak önce ürün satışı yapılmış sonra makine tasarlanmış ve patent altına alınmıştır.

Kabinli makinemiz partikül filtre ve katalizörü açık çalışma ortamından tamamen arındırarak kapalı bir kabinin içinde gözle görülebilir şekilde temizleme işlemini gerçekleştirmektedir. Özel havalandırma sistemi eklenerek çıkan işlem buharı ortamdan dışarı atabilmektedir.

DPF Teknolojileri, Dizel Partikül Filtresi ve Katalitik Konvertör temizleme, egzoz tamiri, egzoz değişimi gibi alanlarda motorlu taşıtlar,iş makinaları, forkliftler için kompakt bir servis hizmeti sunmaktayız. Değişen teknoloji en başta otomotiv sektörünü oldukça etkilemektedir. Araçlardaki egzoz sistemleri gelişmekte olup bunlara ilişkin bakım ve onarım pratikleri de sürekli değişmesi önerilmektedir, pek çok farklı bileşenleri içinde barındıran teknik bir çalışma alanı uzman kadromuz ve makinalarımız ile siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Motoru uzun süreli yüksek devirlerde çalıştırmak,veya motorun fazla zengin karışım (mazotun veya benzinin egzoza karışması durumu) ile çalışması egzoz sıcaklığını çok fazla yükselteceğinden, katalizörün ve devamındaki DPF ’in seramik peteklerinde bulunan malzemelerin erimesine neden olur. Bu erime veya kırılma meydana geldiğinde seramik yapının değişmesi kesinlikle gereklidir. DPF teknolojileri olarak bu seramik yapıyı değiştirerek minimum maliyet ile sorunlarına çözüm getirmekteyiz.

Partikül temizleme makinası, Radyatör temizleme makinesi (Radiator cleaning machine), katalizör temizliği ve daha bir çok konuda bizimle iletişime geçebilir veya https://www.dpfmac.com/ web sitesinden ziyaret ederek ürünlerimizi görebilirsiniz.

Türkiye İletişim
Tel: +90 212 321 20 09
GSM: +90 554 182 11 09
Almanya İletişim
Deutschlandvertrieb Ingenieurbüro Kock
Saalburgstr. 97 61350 Bad Homburg
E-mail: info@ib-kock.de
Tel: 069-348 77 412