Dermokil Shop

dermokil shop
dermokil shop

Dermokil shop 1990’lı yılların başından itibaren mobilya sektöründe öncü bir firma olarak faaliyet göstermiş ve 2006 yılında ise Dermokil markası ve “Kilden gelen güzellik” sloganı ile kozmetik sektöründe faaliyete başlamıştır.

30 yıllık deneyimi ile EZEL Kozmetik, Dermokil markası adı altında cilt bakım, saç bakım, el ve vücut bakım, hyperpigmentasyon kategorilerinde yaklaşık 500 adet ürün üretimi yapmıştır.

Kozmetik üretimi, Sivas Organize Sanayi Bölgesi’nde 20.000 m2 lik alanda sahip olduğu SEDEX/ SMETA, HACCP, GMP, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi doğrultusunda hijyen koşulları altında üretim teknolojisinde çağdaş yaklaşımla ileri teknoloji kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Her ürünün arge çalışması, Yeditepe ve Cumhuriyet üniversitesi gibi köklü üniversiteler ile ortak çalışma yürütülerek bilim ışığında gerçekleştirilmiştir.

Dermokil kil içeriği bulunan cilt bakım maskeleri ve diş macunu DK DENT hem ulusal hem de uluslararası pazarda en çok tercih edilen ürünlerden bazılarıdır. Ham maddemiz insan doğasına en uygun materyal olan kil yani mineralli toprak olması markamızın en çok tercih edilme sebeplerindendir. Dermokil Maskenin temizleyici, onarıcı, yenileyici, nemlendirici ve koruyucu özellikleri sayesinde Uluslararası araştırma ve raporlama şirketi Nielsen tarafından 2016 yılında Tüketici İnovasyon Ödülleri kapsamında Dermokil Maske YILIN SEÇİLMİŞ ÜRÜNÜ ödülünü almıştır. Yine en çok tercih edilen DKDENT diş macunumuz glutensiz, florürsüz, sls içermeyen, köpüksüz tamamen doğal, çocukların ve çölyak hastalarının gönül rahatlığı ile kullanacağı kil içerikli bir diş macunudur. DKDENT diş macunu pazarda giderek büyüyerek yerini korumaktadır.

Ezel Kozmetik, Dermokil ve DKDENT markalarıyla parfümeri, eczane ve zincir marketlerden oluşan 25.000 i aşkın satış noktasıyla kullanıcıların kolaylıkla ulaşabileceği alanlarda satışa sunulmaktadır.

Ezel Kozmetik, geçmişten günümüze Avrupa, Orta doğu, Uzak doğu, Afrika ve Amerika olmak üzere 5 kıtada 25 den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Amazon.com da satış yapmayı başarabilen tek Türk markası olarak Amerikan pazarında da yerini almıştır. Dubai, Çin başta olmak üzere birçok yurtdışı fuarlarında bulunmuştur.

Türkiye ve dünya da maske alanında markalaşan  Dermokil, basında da güçlü çalışmalar yapmaktadır. Yaklaşık 15 tv reklamı, ana sponsorluklar,radyo reklamları,gazete ve dergilerde kendinden bahsetmeyi hedeflemiş başarmıştır.

Dermokil, Türkiye’nin unutulmaya yüz tutmuş en doğal kaynağı  Kil Maskesi ile doğallıktan ve kaliteden ödün vermeksizin teknolojinin sunduğu tüm olanakları kullanmaktadır, deneyimli ve etik değerlere sahip olan, konusunda uzman ve profesyonel bir ekiple Ar-ge çalışmalarını tüketiciye sunmadan önce EU direktifleri doğrultusunda akredite laboratuarlarda test ettiren ve satışa sunulan her bir ürünün Ürün güvenlik dosyasına sahip olan , tüketicinin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan ve paydaşlarıyla büyüyen bir Türk Markası haline gelmiştir.