HurdaHane

hurdahane
hurdahane

2014’ Yılında İstanbul merkezli bir marka olarak doğan Kağıthane’ de faaliyete başlayan “Hurda Hane”çevremde çok fazla adını duyduğum mekan haline gelince araştırmaya başladım..
Konsept farklı bir teması olan “Hurda Hane” Günlük hayatın içinde pek fazla önemsemediğimiz doğaya ait malzemeleri geri dönüştürerek, yeniden işlev kazandıran ürünler yapılan bir mekan olmasıyla oldukça dikkatimi çekmişti.
Ana malzeme olarak; ikinci el paletlere ait masif ahşaplar, sokaktan evinize gelinceye kadar yapılan işlemlerin tamamını geleneksel tekniklerle, el işçiliği olarak yapılıyor.
Yapılan Her ürünü kişiye özel form, renk ve ölçülerde, butik olarak tasarlayarak, fabrikasyon ürünlerden uzak kendi hayalinizdeki ürünü yapmanızla birlikte eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlıyor.
Palet üzerinde oluşturulan dokular, aşınmalar ya da çivi boşlukları, Country tarzında rustik görüntüyü sağlayan mobilya dokulu ürünler yapmanıza sağlıyor ve 4. boyut olarak “zaman” kavramını oluşturuyor.
Tasarımlarını minimalist bir yaklaşımla oluştururken doğal dokuya zamanı yansıtmasına ve işlevselliğe öncelik veriyor.
“Hurda Hane” ürünleri, tasarım aşamasından, işçiliğine kadar tüm kategorilerde bizzat kurucuları tarafından oluşturulmaktadır.