Bk Concept Yanınızda

2019 DA BKCONCEPT YANINIZDA
2019 DA BKCONCEPT YANINIZDA

Evimizin en önem verdiğimiz kısmı şüphesiz dekorasyonudur. İsteriz ki her alanı ayrı ayrı bize özgü zevklerimizi ve tasarım fikirlerimizi ortaya çıkaran bir sergi alanı gibi olsun aynı zamanda başkalarının  evimizi beğenmesini arzularız.

Bir evin dizaynı bizlere evin sahipleri hakkında bilgi vermektedir aslında, bu sebeple ev dekorasyonu yaparken kendi beğenilerimizi işin içine lanse edip mümkün olduğunca yansıtmak önem arz etmektedir. Ayrıca her yaşam alanının evin tüm sakinlerini memnun edecek düzeyde işlevsel olması da gerekmektedir.

Bu durum evin dizaynı sırasında stresli ve zor bir dönem geçirmemize sebep olmaktadır. Kısacası ihtiyaç duyulan  fikir ve ilhamı bulabilmek, bunu kendi zevkimize meç edebilme süreci, belirlediğimiz bütçe, evin tüm sakinlerinin dekorasyondan memnun kalabilmesi bazen oldukça yorucu ve stres yüklü zaman aralıklarındandır.

Bu süreci en iyi şekilde kullanabilmek için atılabilecek doğru adım ise bize hitap eden fikirlere kolayca ulaşabileceğimiz ve gerekirse yardım alabileceğimiz bir platform bulup alışverişlerinizi kolayca yapabileceğiniz mobilya aksesuar evinizin ve kendiniz için her şeyi seçebileceğiniz bir Online satış platformu bulabilirsiniz. Bkconcept bu tarz sitelerden en güvenilir olanları arasında yer alıyor.

Ne tür bir ev dekorasyonu seçmeliyiz ?

Ev dekorasyonu konusu oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Komple ev içi değişiklikleriniz de yatak odası, oturma odası vs. mobilya ve aksesuar seçimlerinizde, mutfak ve banyo tadilatından veranda ve bahçe dekorasyonuna kadar eve yapılan her türlü müdahaleyi kapsamaktadır. Bu nedenle ilk olarak ne tür bir dekorasyon çalışması yapmak istediğinizi bilmeniz plan ve program dahilinde hareket etmeniz gerekmektedir.

İhtiyaçlarınızla birlikte, ayıracağınız bütçe de bu konuda en etkili alanlardan biri elbette. Ardından, önceden belirlediğiniz bir dekorasyon tarzına mümkün olduğunca sadık kalmalısınız tercihlerinizi göz önünde bulundurarak de alışverişinizi yapmalısınız. Aslında işin en zor kısmı nasıl bir ev dekorasyonu stilinin kendinize uygun olup olmadığını anlamanız.

Ev dekorasyonu fikirlerini nerede aramalı ?

Fikirler oldukça çok aslında verilebilecek en doğru cevap bünyesinde binlerce ev dekorasyon fikri bulunduran sosyal platform sayfalarıdır diyebiliriz Türkiye’den ve dünyadan binlerce profesyonelin tasarımlarını inceleyebileceğiniz sosyal platformalarından aklınıza yatab, size en uygun örnekleri kendinizin oluşturacağı özel albümlere kaydedebilirsiniz. Böylece daha akılda kalıcı olacaktır o örneği tam olarak neden beğendiğinizi belirtebilirsiniz böylece daha sonra bakarken anımsamak daha rahat olacaktır.

Daha sonra ihtiyacınız olduğunda en beğendiğiniz ev dekorasyon fikirlerini derlediğiniz albüm elinizin altında olacaktır.

Örneğin; Mutfak dekorasyonu için değişiklik istiyorsanız

Ortalama bir aile için mutfak en önemli alanlardan biridir, evde en çok vakit geçirilen alandır da diyebiliriz Hafta içi çocukların ev ödevi ya da öğleden sonra bir yorgunluk kahvesi içmek için çoğunlukla bu alan seçilmektedir. Mutfakta yemek masası üzerinde en güzel anılar burada yaşanır. Günümüzde yeni  moda ve trend mutfaklarda giderek daha çok bar taburesi görmeye başlıyoruz. Bar sandalyesi veya tabureler eskiden sadece barlarda kullanılan evlerimizde yer vermediğimiz ancak şimdi ise başta mutfak olmak üzere evlerimizin uygun alanlarında yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bunda en büyük etken dekorasyon zevklerinin sıradan masa sandalye takımları kullanmaktansa kahvaltı barından yana olması da denebilir. Kahvaltı barı ya da bar işlevi görebilen mutfak alanları çok popüler olduğu için tabureler de mutfak dekorunun önemli bir parçası haline gelmektedir.

Bar taburesi konsepti denildiğinde kimsenin aklında standart bir tabure modeli canlanmaz elbette, zira günümüzde çok sayıda tabure çeşidi mevcuttur. Aslında tabureler herhangi bir mobilya özelliklerinde aranan stil, işlevsellik ve dayanıklılık gibi özelliklere sahip olmalı sağlam yapıda ve estetik görünmelidir. Mutfak için herhangi bir tabure almaya karar verdiğinizde kendinize sormanız gereken sorular var Hangileri ?

+Tarzınıza uyabilen bir model mi ?

Kahvaltı barı popüler olduğu için çok sayıda tabure modeli üretilmektedir. Dolayısıyla seçeneklere göz attığınız zaman seçmekte zorlanabilirsiniz. İlk baz alacağınız kriter mutfağın genel tarzı olabilir. Elbette pek çok tabure modern stilde üretilimekte, oysa mutfağınız klasik tarza yatkınsa ve buna göre dekore edildiyse bu tabureler uyumsuz görünecektir.

+ Kullanışlı mı?

Tabureleri tüm aile kullanacaksa fonksiyonellik elbette ilk şarttır. Yani seçtiğiniz tabure modeli sadece yetişkin insanlara göre olmamalı, çocuklarında kullanabileceği tarzda olmalıdır. Sırt desteği ve ayarlanabilir yükseklik özelliği olan seçenekler iyi bir şekilde kullanılmaktadır.

+ Dayanıklı mı Uzun Ömürlü mü ?

Aşınma yıpranma kırılma olmamalı kolaylıkla kullanabilecek bar tabureleri seçmelisiniz. Yalnızca arada sırada kullanabileceğiniz görsellik mi arıyorsunuz ? Güzel beyaz, döşemeli bir tabure harika olurdu diye mi düşündünüz ?. Bununla birlikte, günlük kullanıma bakıyorsanız ve küçük çocuklar varsa, daha koyu renkli bir kumaş, metal veya ahşap dışkı sizin için daha elverişli olacaktır.

Evinizde yapacağınız Stil Ne Olursa Olsun Tercihiniz Bkconcept Olsun size ve tarzınıza uygun ev dekorasyon ürünleri aksesuarlar modaya uygun özgün tasarımlar ve trend ürünlerin adresi olan Bkconcept A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarınızda yanınızda…