Ankara Yarka !

Ankara-Yarka-
Ankara-Yarka-

CANLI tavuk sektöründe Tavuk ticaretinde alım ve satımlarda üretimde  1988 yılından bu yana Ankara Ulus’ta başlayan Ekrem Tetik Tavukçuluk 1990 yılından sonra sadece Ankara değil çevre illere de tavuk pazarlamaya ve sevk etmeye başlamıştır.

1998 yılında Ankara Toptancılar Sitesinde faaliyete başlayan  firmamız bu kalkınmasıyla da kurumsal kimliğini kazanma yolunda ilk adımını da atmış olmaktadır. Gıda sektöründe faaliyet göstermenin büyük sorumluluklar getirdiğinin farkında olan ve bu bilinçle hareket eden firmamız 2000 li yılların başlarında kendi tesislerinde kaliteli ırkların civcivlerini yetiştirip yarka halinde satmaya başlamıştır.

Canlı tavuk sevkiyatın da hijyen ve dış etkenlerin (Sıcaklık farkı, iklim, sıkışma vb.) ne derece önemli olduğunu bilen firmamız 2003 yılında ilk aracını satın alarak kendi yarkalarını taşımaya başlamıştır. Almış olduğumuz bu ilk araç şu anki 6 Adet Tır, 6 Adet Kamyon 2 Adet Büyük Kamyonet 2 Adet Küçük Kamyonet ile tek seferde 150 bin Adet yarka taşıya bilme kapasitesindeki, konusunda uzman tecrübeli şoför, sevkiyat sorumlularından oluşan filosunun da ilk adımını atmış olmuştur. İlk yumurta üretim tesisini 2005 yılında Ankara Gölbaşı İlçesi Oyaca Kasabası’nda kuran Ekrem Tetik Çiftliği, 2007 yılında saate 20 ton yem üretebilen modern ve tam otomatik yem fabrikasını Haymana Yeşilyurt Köyünde kurarak kendi yemini kendi üretmeye yetiştirmiş olduğu yarkalara ve kümeslerindeki yumurtacı tavuklarına kaliteli, güvenilir yemi vermenin haklı gururunu taşımaya başlamıştır. Girişimlerine ve yatırımlarına hiç ara vermeyen firmamız 2010 yılında Ankara Haymana ilçesi Yeşilyurt köyünde 500 bin kapasiteli yumurta üretim çiftliğinin 125 bin kısımlık bölümünü faaliyete geçirmiştir. Sürekli gelişen sektöre ayak uyduran ve sektörün ihtiyaçlarını yakından takip eden firmamız 2011 yılında Konya ili Akşehir ilçesinde saate 5 bin kapasiteli tavuk kesimhanesini faaliyete geçirmiştir. Tüm yurttan gelen aşırı yarka talepleri karşısında mecburen kiralık civciv haneler de yarka yetiştiren firmamız 2014 yılında 125 bin lik yarka yetiştirme kapasiteli yeni üretim tesisinin temelini Ankara İli Haymana ilçesi Yeşilyurt köyünde atmıştır.

Yumurta ve Tavuk sektörünün hemen hemen her dalında faaliyet gösteren Ekrem Tetik Çiftliği almış olduğu bir kararla 2015 yılından itibaren üretmiş olduğu yarkalarını Ankara Yarka patentli markası ile pazarlamaya karar vermiştir.

Merkez
Gimat 10. Blok No: 280 Macunköy / Ankara
Ofis
Gimat 7. Blok No: 136 Macunköy / Ankara
Telefon
0532 587 05 06
0533 059 53 06
0312 397 01 65
Email
info@ankarayarka.com.tr