Saray Muhallebicisi Kadıköy Şubesi

Saray Muhallebicisi Kadıköy
Saray Muhallebicisi Kadıköy

Kadıköy Saray Muhallebicisi 1954’te Kadıköy’de  Mustafa KUZGUN ve Helim MAVİ YILDIZ tarafından Bahariyedeki ilk şubeyle açılış yapmışlardır. O yıllarda Kadıköy’ün ilk muhallebicisi olarak hizmet veren mekan tavuk göğsü, muhallebi, sütlaç, tavuklu pilav ve yumurta çeşitleri ile oluşan ürünlerini müşterilerinin beğenisine sunmuştur. 1992 yılında Kadıköy Rıhtım da bulunan mekan faaliyete geçmiştir, verilen hizmeti daha geniş bir kesime iletmek amacıyla gençleri hedef alan modern estetik algısını hiç bozmamıştır. Her geçen gün yeniliklere devam eden Kadıköy Saray Muhallebicisi daha fazla kitlelere ulaşabilmek ve diğer semtlere de ürünlerini ulaştırabilmek için 2011 yılında  da Acıbadem Şubesini hizmete sokmuştur. Kurulduğu ilk günden bugüne kadar değişmeyen tadı  ve sürekli artan ürün ve hizmet  kalitesi, modern ve ferah mekanı ile, Kadıköy Saray Muhallebicisi,  Müşterilerinin gözünde hep en iyisi olarak kalmaya devam edecektir.

Genel ilke olarak Osmanlı kültürünü esas alan mekan sunduğu lezzetlerde saray kültürünü yansıtıyor. Amaç geçmişi günümüze hatta geleceğe taşımak. Sloganları değişen dünyada değişmeyen lezzetleri dededen toruna aktarabiliyor olmak. Dedelerinden kendilerine kalan bu mirası yaşatmak için ellerinden geleni yapan müessese bunu zirveye taşımakta gecikmiyor. Yıllar önce çiftlerin muhallebicide buluşup evlendiklerini düşünürsek tüm planların mutlulukların hüzünlerin belki ayrılıkların yaşandığı muhallebiciler arasında ilk olmayı başarmıştır saray bir düşünsenize kim bilir ne kadar yaşanmışlık barındırıyor içerisinde.

Günümüzde her 10 adım da bir kafelere değişik mekanlara rastlamak elbette mümkün ancak yaşanmışlık yok hissiz çeşitli illüstrosyonlarla  süslenmiş duvarlar hepsi birbirinin aynı değil mi? Ben şahsen tercih etmiyorum içerisinde mutluluk geçmişten esintiler olması gerekiyor beni alıp oradan oraya sürüklemeli şeffaf olmalı işletme dediğin kapalı kapılar ardından gelmemeli yemeğim görmeliyim hissetmeliyim Saray muhallebicisini tercih edenler bilirler her şey gözünüzün önünde gerçekleşiyor tabağınız tertemiz tezgahlarda hazırlanıyor her yer steril huzur verici.

Mekanlarda ki skandalları hemen hemen her gün sosyal medyada iletişim ağlarında görüyoruz benim için en önemli ayrıntılardan diyebilirim. Hijyen konusunda tam puanım Saray Muhallebicisine elbette. Şimdilerde gençlerin uğrak noktası olan rıhtım şube benimde favorilerim arasında şehirin keşmekeşinin arasında huzur verici bir ortam tek başına kafa dinlemeye gidilebilecek sakin sakin oturup kahvenizi yudumlayabileceğiniz aynı zamanda kalabalık Aile toplantılarınızı iş toplantılarınızı düzenleyebileceğiniz elit bir mekan.