Bebek Balıkçısı

Tarihi Bebek Balıkçısı
Tarihi Bebek Balıkçısı

BEBEK Balıkçısını İşinde Tecrübe sahibi Ertuğrul Karabulut 1998 yılında açmıştır,  Eski adıyla Bay Balıkçı Restaurant’ı devredince, Yeni Bebek Restaurant adıyla hizmet veren mekanda, M.Ali Demirci ile deneyimlerini birleştirip Bebek Balıkçısını  açtı. Açıldığı 1998 yılından günümüze, Bebek Balıkçısında hijyen, servis, kalite ve müşteri memnuniyetinden hiçbir şekilde ödün verilmedi. Muhteşem deniz manzarası, 120 yıllık Laterna ve İnternete kablosuz erişim ağı  ile eski ve yeninin uyumu göze çarpıyor burada. Bebek Balıkçısında,balıkçıların işletmenin iskelesine yanaşarak gerçekleştirdiği taze balık (canlı balık) satışına şahit oluyorsunuz.

Türkiye’deki ünlü sanatçıların yanı sıra yurt dışından gelen ünlülere burada rastlamak oldukça mümkün. Oliver Stone,  Alman dış işleri Bakanı Fischer veya Bahreyn Kralı, A.B.D eski başkan yardımcısı Al Gore, Jan Claude Van Dame,Catharine Deneuve,Gerard Depardieu gibi isimler ile aynı mekanda yemek yiyebilirsiniz uğrak yerleri.

 wmf marka servis takımları, schott zwiesel marka kırılmaz bardak takımları İthal Churchill marka yemek tabakları, müşteri memnuniyeti için tamamen yenilendi. Ekmekler özel olarak Bolu’dan organik üretim olarak geliyor sonra servise sunuluyor. Ve diğer önemli özellikleri ise tüm sebze, meyveler Environne marka organik yıkama suyu ile yıkanmaktadır sonra servis edilmektedir.

Bazı specialleri ise şöyle: Soğuk mezelerden; melissa soslu patlıcan salatası, maydanoz salatası,Şevketi bostan kökü, Ispanak salatası. Sıcak mezelerden; Kalamar tava ve ızgara, balık köfte, okyanus lokumu, tava ve ızgara dışında buğulama ve kağıtta balık. Restaurantın favorisi ise Tuzda Balık. Bebek Balıkçısında kapanışı mutlaka ayva,ekmek kadayıfı, kabak tatlısı ve lezzeti başka yerde olmayan çikolatalı suflenin tadına bakarak yapmanızı tavsiye ederiz.