Köpek Kısırlaştırma İşlemi

Köpek kısırlaştırma işlemi dişi köpeklerde ve erkek köpeklerde bulunmakta olan üreme organlarının etkisiz hale getirilmesi ile gerçekleştirilmektedir.

Kısırlaştırma işlemleri dişi köpeklerin üreme organı olan rahim ve yumurtalıklarının ortadan kaldırılması ile yapılmaktadır. Erkek köpeklerde ise kısırlaştırma işlemleri testislerinin etkisiz hale getirilmesi ile uygulanmaktadır.

Kısırlaştırma ameliyatı köpeklerin mikrop kapıp hastalığa yakalanmalarını önlemek ve de üremelerinin kontrol altına alınması amacıyla yapılmaktadır. Ayrıca kısırlaştırma işlemleri hayvanların davranışlarını da kontrol altına almakta ve düzenlemektedir. Kısrlaştırma ameliyatı olmuş köpeklerin daha sakin ve uysal oldukları da ayrıca gözlemlenmiştir.

Köpeklerin hastalıklardan korunması ve de sağlıklı olarak yaşayabilmeleri için cinsel olgunluğa ulaşmadan kısırlaştırma işlemlerinin yapılması mutlaka gereklidir.

Vetpro köpek kısırlaştırma işlemi yaptırmak isterseniz eğer ilgili web sitesini ziyaret edebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.