Hafta Sonu Kaçamağı

Hafta Sonu Kaçamağı
Hafta Sonu Kaçamağı

Yaz günlerinde özellikle hafta sonu kaçamağı çok yapılır. Sıcak havadan bunalanlar, temiz hava almak isteyenler, denize girmek isteyenler ve şehrin yoğunluğundan sıkılanlar kısa da olsa bir tatile ihtiyaç duyabilir.

Bir hafta sonu tatilini kuzenlerimizle değerlendirmek istedik. Arabamız olmadığı için Kocaeli kiralık araç firması ofisinden 2 günlük araba kiraladık ve Şile’ye gitmek üzere yola koyulduk. Hayatın en güzel çağları gençlik zamanlarıdır. Özellikle de insanın yanında kafa dengi kişiler varsa, o anların keyfi bir başka olur. Akşam üzeri yola çıktığımız için geceyi daha eğlenceli geçirmek için kamp çadırı kurduk ve yerleştik. Mangalımızı yaptık, afiyetle yedik ve bir ateş yaktık. Yaktığımız ateşin etrafında oturduk, kuzenlerimizden biri gitar çalıyordu ve o çaldı bizler söyledik. Ertesi gün sabahın ilk ışıklarıyla denize girmeye başladık. Hayatımızın dolu dolu günlerinden birini yaşadık. Arabamız yok diye bu aktivitemizi engelleseydik böyle eğlenemeyecektik. Araba kiralama böyle durumlarda bizim en çok tercih ettiğimiz durumdur.

Aracımızın herhangi bir sorunla karşı karşıya kalması durumunda hep önlemimizi alıyoruz. Bu sebeple İstanbul lastik yol yardım hizmeti veren firma numarasını her daim telefonumuzda tutuyoruz. Aniden yolda kaldığımızda çekici, lastik değişimi gibi hizmetlerden anında faydalanabiliyoruz. Lastik değişimi için ayıracağımız zaman ve trafik oluşumuna sebep olmak çok doğru bir davranış olmayacağı için bizde böyle kaliteli firmaları tercih ediyoruz. Hem daha kısa sürede problem çözülüyor hemde diğer insanları mağdur etmiyoruz.