Crate and Barrel Mağazası

Crate-and-Barrel
Crate-and-Barrel

1962’de, Gordon ve Carole Segal çifti, Avrupa’ya balayı seyahatine gittiklerinde evleri için çok uygun fiyatlara, muhteşem el yapımı cam eşyalar, iyi tasarlanmış sofra takımları ve seramik servis ürünleri almışlardı.

Amerika’ya döndüklerinde, Midwest bölgesinde hiçbir mağazada kendileri gibi yeni evli çiftlere hitap eden ve uygun fiyatlara satılan böyle harika ürünler olmadığını farkettiler. Avrupa seyahatinde gördükleri eşyalara tutku ile bağlanan genç çift, risk almaktan korkmadan Chicago’ya bu fikri getirmeye karar verdiler.

İlk mağazalarını antikacılar, restoranlar ve şık dükkanları ile gözde bir cadde olan Wells Caddesi’nde eski bir asansör fabrikasında açarlar. Mağazadaki kiracıların çıkması için 6 ay beklemişler ve Noel’den önce mağazayı açmaları için sadece 2 haftaları kalmıştı. Tüm paralarını ürün satın almak için harcadıklarından dekorasyon için paraları kalmamıştı. Genç çift, yaratıcılıklarını kullanarak, ürünlerin içinde geldiği sandıkları (Crate) raf olarak, fıçıları (Barrel) da sergileme alanı olarak kullandılar. Böylelikle, Crate&Barrel stili ve ismi doğmuş oldu. 1962’de soğuk bir Aralık günü, resmi açılıştan dakikalar önce, Gordon ve Carole sadece bir şey unuttuklarını fark ettiler; yazar kasa!

Genç çiftin, heyecanlı ve özverili çalışmaları sonucunda, Crate and Barrel çok kısa bir sürede insanlar tarafından beğenilen ve konuşulan bir mağaza haline gelmiştir. Gordon ve Carole, müşterileri ile yakın ilişkiler kurarak, ürünlerinin hikayelerini ilk ağızdan anlatıyorlardı. Bu dönemde kurdukları müşteri ilişkileri, mağaza görsel düzenlemeleri ve reklamlardan çok daha etkili olmuştur.

1964’te, Avrupa’daki sıra dışı cam ve seramik üreten fabrikaları ve atölyeleri ziyaret edip, Crate and Barrel’a özgü benzersiz ve uygun fiyatlı ürünler sipariş etmişler ve bu fabrika sahipleri, zanaatkarlar ve tasarımcılar ile dost olmuşlardır.

Bu dostluklar sayesinde yapılan ürünler de Crate and Barrel’a özel hale gelmiştir. İşte bu nedenle Crate and Barrel’da her ürünün bir hikayesi vardır ve her ürün bir kişilik ve yaşam tarzı simgeler. Müşterilerimize bir ürünün nasıl yapıldığı ve ne amaçla kullanılacağı bilgisinin yanısıra, tasarımın hikayesini de açıklarız.

Bugün artık mağazalarımız, yalnız Amerika’da değil, dünyanın birçok yerinde, hem ev dekorasyon eşyaları hem de mobilyalar için ilham verici öneriler sunuyor.

Amerika dışında ilk Crate and Barrel mağazasını, 2008 yılında Kanada Toronto’da açarak uluslararası hizmet vermeye başladık. Daha sonra Calgary, Mississauga, Edmonton, Montreal ve Vancouver mağazalarını açtık. Kanada’dan sonra sırasıyla, Dubai, Singapur ve Meksika mağazalarımızı açtık. Şimdi de Avrupa’nın ilk mağazasını İstanbul’da açmanın gururunu yaşıyoruz.

Bugün büyük bir şirket haline gelmiş olmamıza rağmen, ilk günkü hayalimize sıkı sıkıya bağlıyız: Kaliteli ürünleri, uygun fiyata sunmak. Pazardaki en iyi katalogları tasarlayıp, dünyada milyonlarca müşterimize ulaştırıyoruz. 1999’da, crateandbarrel.com sitesi ile internetten satışa başladık. Web sitemiz; tasarım, kullanım kolaylığı ve müşteri hizmetleri ile en iyi online alışveriş sitelerinden biri olarak gösteriliyor. “Evlilik” ve “Hediye” programımız yılda 120.000’den fazla müşterimizin ev kurmasına yardımcı oluyor.

Günümüzde Otto Group tarafından yönetilen Crate and Barrel, dünyanın en büyük perakende zincirlerinden birisi olma özelliğini taşıyor.

Türkiye’de de, evinizi A’dan Z’ye döşeyebilme olanağı sunan, özenle tasarlanmış ürünler ile mağazalarımızda ve online satış sitemizde sizlere hizmet veriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Mağazalarımız
GALLERIA AVM(ATAKÖY)
A Blok Ataköy 1. Kısım Mah. Rauf Orbay Cad. No:6 Kat:4 Ataköy 34158 Bakırköy / İstanbul Tel: 0 212 349 14 16