Araç Çeşitleri Nelerdir?

araç kiralama

Otomobil: Genel yapısı itibariyle, sürücüsünden hariç en fazla 7 kişilik oturma yeri bulunmaktadır. İnsan taşıma amacı ile üretimi yapılmış olan motorlu araçlara otomobil denmektedir. Taksimetresi bulunan otomobiller ile yolcu taşıyan türleri taksi otomobil olarak adlandırılmaktadır.

Minibüs: Genel olarak sürücüsü hariç 8 ile 14 arasında oturma yeri bulunmaktadır. İnsan taşıma amacıyla üretimi yapılmakta olan bu motorlu taşıt çeşidi ise minibüs olarak adlandırılır. Münibüs kullanacak olanların src1 veya src2 belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca psikoteknik değerlendirme raporunu da mutlaka almaları zorunludur.

Otobüs: Genel yapısı itibariyle sürücüsü hariç en az 15 oturma yeri bulunmaktadır. İnsan taşımak amacı ile üretimi yapılmakta olan bu motorlu taşıt türleri otobüs olarak adlandırılmaktadır. Otobüs kullanacak olan şoförlerin de src1 ya da src2 belgesi ile birlikte psikoteknik değerlendirme merkezine giderek psikoteknik değerlendirme raporunu almaları zorunlu tutulmaktadır. Büyük otobüsleri kullanabilmek için yaş şartı en az 26 olmalıdır.

Beydağı Motors araç kiralama işlemlerinizde kaliteli ve birçok araç çeşitliliği ile sizlere güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Beydağı Motors Araç kiralama hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için bağlantı metnine tıklayınız.