Ankara Kız Yurdu Hakkında

Ankara Kız Yurdu Hakkında
Ankara Kız Yurdu Hakkında

Ankara ‘da 1993 yılında butik kız yurdu olarak kurulmuş ve faaliyete geçirilmiştir. Kız yurdu bulunmuş olduğu konumu itibari ile tüm üniversitelere çok kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda servisler, belediye otobüsleri ve metro durakları yurdun bulunmuş olduğu sokağın başında yer almaktadır. Ayrıca yurdumuzda sabah kahvaltısı, akşam yemeği servisi mevcuttur. Hatta 24 saat ısınma ve 24 saat sıcak su hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca banyosu içerisinde suit odalar mevcuttur. Bu hizmetler oldukça uygun fiyatlar dahilinde gerçekleştirilmektedir. Hatta yurt hizmetlerimizden 12 taksit imkanı ile yararlanabilirsiniz. https://www.ulkukizogrenciyurdu.com bu sayfamıza tıklayarak odalarımızı görebilirsiniz.

Yurdun Avantajları

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Ankara Üniversitesi Hukuk, Siyasal Bilgiler ve İletişim Fakülteleri ‘ne 10 dk lık yürüme mesafesi uzaklığındadır.  Yurt içerisinde 1 kişilik, 2 kişilik, 3 kişilik ve de 4 kişilik odalar bulunmaktadır. Ayrıca tüm oda çeşitlerinde de banyosu odanın içerisinde bulunmaktadır.

Ülkü Kız Öğrenci Yurdu

Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesindedir. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Tüm semtlere giden metro ve otobüsler yurdumuzun bulunmuş olduğu sokağın başında bulunmaktadır. Havaalanı ve otogara kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. Sokak boyunca mağazalar, kurslar, eğitim kurumları ve franchise cafeler bulunmaktadır. Pandemi süresince Üniversitelere öğrencilerimiz servis ile bırakıp, Ders bitiminde tekrar servisle yurdumuza getirilecektir. Pandemi sürecinden dolayı Butik Kız Yurdu olarak Kontenjanlar düşürülmüşrüt. Aynı zamanda tüm önlemler alınarak hizmet vermeye devam edeceğiz.