ANKARA EXPRESS İNEGÖL KÖFTE

EXPRESS-İNEGÖL-KÖFTE-ANKARA
EXPRESS-İNEGÖL-KÖFTE-ANKARA

Bursa İnegöl Köfte ile oldukça ünlü bir şehirdir. Bugünkü yazımızda inegöl köftesini en iyi şekilde yapan express inegöl köfte ankara firmasını tanıtacağız. Firmanın kurucusu Ali Çelik, 1920 yılında Bulgaristan’da doğmuştur. 1930 yılında ailesi ile Türkiye’ye göç ederek Bursa yakınlarına yerleşmiştir.

Küçük yaşta annesi ve ablasını kaybeden Ali Çelik, hayatını kazanmak için Bursa’ya gidip Mehmet Beşler’e ait olan Bursa İnegöl Köftecisi’nde çalışmaya başladı. Dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile ustası ve patronu olan Mehmet Beşler’in güvenini kazanmıştır mesleğinin bütün inceliklerini öğrenmiştir. 1967 senesinde, kendi işini kurmak isteyen Ali Çelik, ustasına rakip olmak istemediğinden Ankara’ya yerleşmiştir. Bursa İnegöl Köftecisi adıyla kendi lokantasını açmayı başarmış oldukça talep görmüştür.

Mithatpaşa Caddesinde bulunan Bursa İnegöl Köftecisi, kısa bir süre içinde TRT sanatçıları ve politikacıların da rağbet ettiği Ankara’nın nezih mekânlarından biri haline gelmiştir. Bu başarının en önemli etkenlerinden biri, en başta köfte olmak üzere bütün ürünlerin günlük hazırlanması oldu. 1986 yılında çocuklarının eğitimini tamamlamasıyla birlikte, Ali Çelik ve ikinci nesil Çelikler İstanbul’da ikinci lokantalarını açtılar. 1963’ten beri kaliteden ödün vermeyen firma, üçüncü nesil müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

İlk müşterilerinin torunlarına hizmet vermek firmanın gurur kaynağıdır. Kurucuları Ali Çelik’i 25 Haziran 2011 tarihinde kaybetmiştir evlatları başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.