Türem Yumurta

Türem-Yumurta
Türem-Yumurta

Yumurta üretim serüvenine 1969 yılında başlamıştır. Türem Yumurta Ankara’da faaliyetlerine başlamış olup , uzun zaman alan ar-ge çalışmaları akabinde Ankara’nın Çubuk kasabasında konumlandırmış olduğu iki farklı yumurta üretim tesisi ile yatırımlarına hız kazandırmıştır. Türkiye’nin önde gelen yumurta üreticilerinden Türem Yumurta, genç ve dinamik profesyonel kadrosu ile teknolojiyi ve dünyada meydana gelen sektörel değişiklikleri son derece yakından takip etmekte insan sağlığını doğrudan ilgilendiren gıda sektöründe, ihtimallere ve ihmallere asla mahal vermeyecek bir organizasyon ile çalışmalarına devam etmektedir. 17 bin metre karelik kapalı üzerine kurulu üretim tesisinde son derece modern makine parkı ve deneyimli personeller ile hizmet veren Türem Yumurta, bugün gelinen noktada Türkiye’nin en büyük yumurta üreticileri arasında yerini almış bulunmaktadır. Ankara’nın Çubuk ilçesine bağlı Taşpınar ve Karaağaç mevkilerinde konumlandırmış olduğu üretim tesisleriyle faaliyetlerine devam eden Türem Yumurta üretim tesislerinde 2008 yıl sonu itibari ile toplam 400.000 adet tavuk ve 100.000 adet civciv bulunmakta ve ayda 10 milyon 200 bin adet yumurta üretilmektedir. Yumurta üretiminin yanı sıra tavukların beslenme ihtiyacına cevap verecek yem üretimini de kendi bünyesinde organize eden Türem Yumurta Üretim Tesislerinde 2008 yıl sonu itibari ile aylık 1500 ton doğal yem üretilmektedir.

Gıda sektöründe faaliyet göstermenin son derece büyük sorumluluklar gerektirdiğini düşünen ve her türlü tabiri caizse tezgah altı kötü üretimin döndüğü sektöre karşı savaşmaktayız. Bu bilinç ile hareket eden Türem Yumurta üretiminin her aşamasında kaliteyi ve hijyeni göz önünde bulundurmakta sürekli daha iyiyi ve daha yeniyi araştırmakta, hedeflerine ulaştığı her an yeni hedefler belirlemekte ve tüketicilerinden almış olduğu güç ile geleceğe doğru emin adımlarla ilerlemektedir

Evrensel gıda güvenliği ilkelerini benimseyen Türem Yumurta Üretim Tesisleri ileri teknoloji ekipmanlar ile donatılmıştır. Üretim tesislerinde dünya üzerindeki en son teknolojiye sahip ve tüm mühendislik hesapları yapılmış, tamamen kapalı ve otomasyona dayalı çok katlı kafesler kullanılmaktadır. Türem Yumurta makine parkının tam otomatik sulama, yemleme, ısıtma, soğutma, ışıklandırma, havalandırma, yumurta toplama ve tam otomatik gübre toplama sistemleri bulunmaktadır. Kümeslerden otomatik olarak toplanan yumurtalar hiçbir şekilde el değmeden tasnif makinesine sevk edilmekte ve burada yumurtalar gerekli aşamalardan geçtikten sonra tüketiciye hazır hale getirilmektedir. Saatte 90.000 adet üretim kapasitesine sahip makinelerle üretim yapan Türem Yumurta üretim tesislerinde; yumurta üretiminin yanı sıra yem üretimi de yapılmaktadır. Bugün gelinen noktada iki farklı yumurta üretim tesisi ve bir yem üretim tesisi bulunan Türem Yumurta’nın yakın dönem hedefleri arasında bir organik gübre tesisi kurmak ve hafriyatına başlanan yeni yumurta üretim tesislerini başarı ile tamamlamak bulunmaktadır.

Evrensel gıda güvenliği ilkelerini benimseyen Türem Yumurta Üretim Tesisleri ileri teknoloji ekipmanlar ile donatılmıştır. Üretim tesislerinde dünya üzerindeki en son teknolojiye sahip ve tüm mühendislik hesapları yapılmış, tamamen kapalı ve otomasyona dayalı çok katlı kafesler kullanılmaktadır. Türem Yumurta makine parkının tam otomatik sulama, yemleme, ısıtma, soğutma, ışıklandırma, havalandırma, yumurta toplama ve tam otomatik gübre toplama sistemleri bulunmaktadır.

Türem Yumurta Üretim Tesislerinde üretilen yumurtaların müşterilere en uygun şekilde ulaştırılmasını sağlamak için hijyen koşullarına uygun olarak paketlenen yumurtalar, soğuk hava depolarında üretimle aynı gün yapılacak olan sevkiyat anına kadar bekletilmekte ve Türkiye’nin pek çok önemli ulusal ve yerel marketlerine dağıtılmaktadır. Bunun yanı sıra Türem Yumurta’nın dönemsel olarak, başta Irak, Romanya, Gürcistan, Azerbaycan ve Ermenistan olmak üzere yurt dışına da ihracatı bulunmaktadır. Türem Yumurta Üretim Tesislerinde üretilen yumurtalar, frigofrik soğutma sistemli Türem Yumurta sevkiyat araçları ile, kurumun lojistik merkezi olarak tayin etmiş olduğu Gimat Türem Yumurta tesislerine sevk edilmektedir.

web adresi : http://www.turemyumurta.com.tr

Lojistik yönetim Merkezi:
17. Blok, No: 496-497 Ankara/TÜRKİYE

Tel: 0312 397 64 85-86

Faks: 0312 397 35 52

Çiftlik 1:
Çubuk Yolu-Taşpınar Köyü-Çubuk/ANKARA

Çiftlik 2 :
Karagöl Yolu-Karaağaç Köyü-Çubuk/ANKARA

Yem Fabrikası :
Çubuk Yolu-Taşpınar Köyü-Çubuk/ANKARA