Evden Eve Nakliyat İçin Yapılması Gerekenler

Evden Eve Nakliyat İçin Yapılması Gerekenler

Evinizi taşımaya karar verdiyseniz bu olay gözünüzde çok büyümekte ve nasıl bir yol izleyeceğinize karar veremediyseniz  size vereceğimiz önerilere bir göz atın derim.

Ev taşıma nasıl yapılmalı, taşıma olayı nasıl gerçekleşir ve nakliye firmaları neler yapar gibi konulara bakacağız.

Ev taşıma işini belli sıralama ölçülerinde yaparsanız işiniz hafifleyecektir. Ev taşıma işinden önce ve sonra yapılacakları ilk başta listeleyin bu işinizi kolaylaştıracaktır.

Ev nakliye ücretini biraz daha indirmek istiyorsanız evde yapacağınız küçük yardımlarla bunu yapabilirsiniz. İlk başta eşyalarınızın tespiti ve kolileme yapılacak eşyaları belirlemek nakliye firmasını ararken fiyat alımı konusunda size yardımcı olacaktır. Evden eve nakliyat firmaları fiyatlandırmayı yapacakları işe göre belirlemektedir. Evden eve nakliyat fiyatını düşürmek ve eşyaların daha güvenli bir şekilde gitmesini sağlamak için sizinde desteğiniz gerekmektedir. Bunun için ilk işe küçük eşyaların hazırlanması ile başlayabilirsiniz. Özellikle mutfakta çok kullandığımız çatal, kaşık, bardak, tabak ve bıçak vb. eşyalarınızı gazete kağıdına sarıp, kolileyip ve üstüne de kolinin içinde ne olduğunu yazarsanız bu taşındığınızda işiniz kolaylaştıracaktır. Cam, bardak,  tabak gibi kırılabilir eşyaların taşınmasını gerçekleştirmek  için özel raflı koliler satılmakta. Bunlardan temin etmeniz  sizi çok rahatlatacaktır.

Ev taşırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör düzenli bir şekilde eşyaların dizilmesi ve kategorileri ayrılmasıdır. Yatak odası ve yemek odası gibi alanlardaki minik eşyalar ve giysiler önceden kolilenmeli ve kırılma tehlikesi olan eşyaların hazırlanmasına önem verilmelidir.

Bunların dışında kalan elektronik eşyalar, tv, bilgisayar gibi kendi imkanlarınızla taşıyabilecek düzeyde ise bunları önceden götürmeniz de yarar var.  Hatta aracınız varsa bu tür kırılabilen elektronik eşyaları aracınızla götürmeniz tavsiye edilir. Aracım yoksa nakliyat firmasından veya  kendi imkanlarınız ile TV ve benzeri elektronik eşyalarınız için hava kabarcıklı ambalaj kullanın ya da firmayı ilk aradığınızda sorun. Korumalı koli sayesinde mini elektronik eşyaları evden eve nakliyat firmaları ile taşıyabilirsiniz. Eşyaların korunması açısından ve  daha düşük nakliyat fiyatı için bu işlemleri yapmak sizin yararınıza olacaktır.

En son kalan evinizdeki büyük eşyalardır. Bunlar yatak odası, yemek takımı, mutfak, masa ve halı gibi büyük eşyalardır. Bu eşyaları sökerek ambalajlamalı ya da nakliye firmasından bunu talep edebilirsiniz. Bu sayede taşınma sırasında eşyalarınız çizilme riskine karşı korunmuş olacaktır.

Büyük eşyaların hazırlanması önemlidir. Mobilya gibi eşyaları sökerken çıkan vidaları özel bir poşette veya kolide saklamalısınız. Yeni evinize yerleştiğinizde bu vidalar gerekecektir.

Bu işlemleri sizin yapmanız nakliye ücretinden birazda olsa indirim almanızı sağlayacaktır. Ama ben bunları yapmak istemiyorum derseniz, nakliye firmaları bu işlemleri de yapmaktadır. Tek yapmanız gereken bu işi bilen ve eşyalarınızı kırmadan, çizmeden ve yeni evinizin boya ve parkelerine zarar vermeden yerleştirebilecek bir firmayı bulmaktır. Tam bu noktada Savaş Ev ve Ofis Taşıma Servisi hem güvenilir hem de kaliteli bir nakliye hizmetini müşterilerine sunmaktadır. Eğer sizde güvenilir bir firma arayışı içindeyseniz https://savasmoving.com/ web sitenizi ziyaret ederek hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.