Eminönü Hayvan Pazarı

eminönü hayvan pazarı
eminönü hayvan pazarı

Eminönü Hayvan Pazarında bütün hayvan çeşitlerini bulmanız mümkün tabi yaşam alanları elverişli mi değil mi bunu savunan insanlar ikiye ayrılıyor bazen girdiğiniz bir pet shopta  3 yavru köğeği bir arada  görürken yan kafeste mutsuz kedilere rastlamanız mümkün. Bir diğerinde daha elverişli yaşam koşullarına tabi hayvanlar bu durum hayvan severleri ayağa kaldırsa da yıllardır çözümlenemedi.

Hayvanlara saygı nedense Ülkemizde çok az tabi işini iyi yapan esnaflarımızı tenzih ediyoruz. Her cins hayvan bulabileceğiniz bu pazarda tavuktan civcive cins kedilerden köpeklere tedavi ettiğine inanılan sülüklere ulaşmanız mümkün aynı zamanda hayvancılık ile uğraşıyorsanız otomatik tavuk yemlikleri suluklar kafeslerinde bin bir çeşidini aynı çarşı içerisinde görerek alabilirsiniz.

Geniş çaplı ticaret yapan bu Pazar çok fazla eleştiriye maruz kalsa da çalışmalarını devam ettiriyor. Hayvanların sürekli veteriner tarafından denetlendiğini her hafta düzenli kontrollerinin yapıldığını iyi koşullarda yaşadıklarını ıspatlayabiliyorlar. Gidip gözümüz ile görmekte fayda var belki birilerine sıcacık yuva olabiliriz.