Avukat Nasıl Olunur?

Avukat Olmak

Avukat olmak için tüm mesleklerde olduğu gibi lise eğitimini tamamlamak ve üniversite sınavlarına girip yüksek puan almak gerekir. Üniversite sınavlarına girip yüksek puan alan kişiler hukuk fakültesini tercih ederek avukat olabilmek için ilk adımı atmış olur. Hukuk fakültesi eğitimleri 4 yıl sürmektedir. 4 yıllık hukuk eğitimini tamamlayan kişiler 12 aylık süre içerisinde avukatlık stajı yapmalıdır. Bu stajın ilk 6 ayı mahkemelerde kalan 6 ayı ise en az 5 yıl deneyimli Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu gibi bir avukatın yanında yapılmaktadır. Stajın tamamlanması ile bağlı bulunan ildeki baroya stajın bittiğine dair bildirim yapılır, staj dosyası teslim edilir ve avukatlık ruhsatı için başvuru yapılır.

Baronun stajı incelemesi ve onaylaması ile avukatlık ruhsatı kişiye teslim edilir. Ruhsatını alan avukat isterse kendi bürosunu açar isterse de başka bir hukuk bürosunda uzmanlaştığı alanda çalışmaya başlar.

Avukat; mahkeme süresi boyunca davacı veya davalı kişilerin işlemlerini yapan ve özel tüzel kişilerin haklarını savunmakla görevli kişilere denmektedir. Avukatlar dava süresi boyunca gerçeği açığa çıkarmakla değil müvekkilinin menfaatine davranmakla yükümlüdür. Yani müvekkili lehindeki delilleri kullanama, söz ve davranışlarda bulunamaz. Avukatların görevleri aşağıdaki gibidir:

Hukuksal problemlere ve yasal konularda yorumlamada bulunmak,
Mahkeme veya diğer yargı organlarında gerçek yada tüzel kişilere ilişkin hakların dava edilmesi ve savunması,
Adli işleri, resmi dairelerdeki tüm işleri izlemekte ve bu işlerle ilgili belgelerin düzenlenmesi gibi,
Kendisine verilmiş olan yada kendisinin kabul etmiş olduğu davayı kısa veya uzun dönemde sürse sonuna dek takip etmesi.

Ceza avukatı talebiniz olduğunda Elif Çavuşoğlu ile irtibata geçebilir, mahkeme sürecinizi birlikte değerlendirebilirsiniz.

Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu gibi başarıyı hedeflemiş ve alanında uzmanlaşmış avukatlar ile çalışmak en sağlıklı karar olacaktır.

1983 yılında doğmuş olan Elif Çavuşoğlu ortaokul ve lise dönemlerini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Daha sonrasında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış olup başarılı bir not ortalaması ile buradan da mezun olmuştur.

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmış olmakla birlikte aynı zamanda İş Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında da uzmanlaşmış olup bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca kendi avukatlık bürosunda bağımsız olarak avukatlık mesleğine devam etmekte olan avukat siz değerli müşterileri için güvenilir bir hizmet sunmaya devam etmektedir.

İnternet üzerinden arama motorlarını kullanarak “Bursa boşanma avukatı yada bursa ceza avukatı” diye sorgulama yapabilirsiniz ve Bursa ‘da hizmet vermekte olan ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yukarıda oluşturulmuş bağlantının üzerine tıklama yaparak kolay bir şekilde ve kısa yoldan Avukat Elif Çavuşoğlu ‘nun ilgili web sitesine erişim yapabilirsiniz

Avukat Adı : Leman Elif Çavuşoğlu
Ofis: 0224 251 57 57
Cep : 0542 480 67 75
Mail : av.elifcavusoglu@hotmail.com
Adres :Elmasbahçeler Mh. Mahmudiye Cad. Dilmaç Plaza Kat:3 Daire:11 Osmangazi/ Bursa