Atabay Anaokulu Ümraniye

Atabay Anaokulu
Atabay Anaokulu

Montessori okullar çok tercih ediliyor bunun en önemli sebeplerinden biri kaliteli bir eğitim fırsatı sunulması ve çocuklara yaşayarak öğrenmenin keyfine göstermek. Böylece tam anlamı ile hayata hazırlandıkları düşünülüyor.

Atabay Anaokuluda bu tarz eğitim veren okullardan biri bu yazımızda Atabay Anaokulunu yakından tanıyacağız.
Çocuklara, hakkettiği çocukluklarını doyasıya yaşayacakları, temeli sevgi, saygı ve hoşgörü üzerine kurulmuş koşul ve ortamı sunmaktadır

Atabay Anaokulu, çocukları merkezine almış bir eğitim kurumudur.

Kendi bireyselliklerinin ilk adımınlarını atan çocuklarımıza saygı duymakta ve bireyselliklerini gerçekleştirmelerini desteklemektedir.

Çocuklarımızın ikinci evi olan okulumuzda sağlıklı beslenmeleri, uykularının düzenli olması okulda kendilerini güvende ve rahat hissetmeleri, düzenli bir hayat sürmeleri ilk hedefimizdir. Okul hayatı çocuklarımızın kısacık hayatında attığı en önemli adımlardan biridir. Bu süreç ebeveynler için de çok büyük bir sorumluluktur. Ebeveynin kontrollü ortamından çıktığı yabancı bir ortamda sosyalleşmesi, çocuklar için olduğu kadar genel olarak ebeveynler için de kaygılı bir süreç olabilir. Bu süreç, bizler için kıymetli bir süreçtir. Çocuk – ebeveyn – okul arasında sağlıklı iletişim ve güven üçeğenini kurmayı amaçlamaktayız.

İkinci hedefimiz ise çocuklarımızın okulunu sevmesidir. Okulunu seven, mutlu, sağlıklı ve kendini güvende hisseden bir çocuk artık sağlıklı bir sosyalleşme sürecine girer. Bu süreçte öğretmen çok önemli bir köprü görevi görmektedir.Çocuklar dünyayı bizlerden çok daha basit bir şekilde algılar, kendine göre organize eder sonra basit ve emin adımlarla kademe kademe başarılar gösterir. Bizim hedefimiz ise bu süreçte çocuklarımızı gözlemlemek gerekli noktalarda yol göstermektir.

Üçüncü hedefimiz, çocuklarımızın donanımlı bir ortamda sosyal, bilişsel, psikomotor ve gelişimsel ödevlerini yerine getirmesine destek sağlayacak kaliteli bir ortam yaratmaktır. Rahat mutlu bir çocuğun öğrenme becerisi bir yetişkine nazaran on kat daha fazladır. Yalnız mutlu ve sağlıklı uykusunu almış bir çocuk sadece eğlenerek öğrenir. Kendi öğrenme becerisi o kadar Lagan üstüdür ki buna müdahale etmek yerine sadece kaliteli bir ortam sağlamak ve sonrasında her bir çocuğu kendi iLights ve becerisine göre değerlendirip desteklemek bizim en önem verdiğimiz hedefimizdir olarak belirtmektedirler eğer anaokulu çağında çocuğunuz var ve Ümraniye civarlarında ikamet ediyorsanız kesinlikle gidip tanışmaya ve çocuğunuzu sağlam adımlar ile geleceğe taşımaya değer…

Atakent Mahallesi
Özgür Sokak Atakan Caddesi
No:33A Ümraniye, İstanbul

TELEFON
0(216) 461 5242
0(533) 165 90 16

E-POSTA
atabayanaokulu@gmail.com